Subiektywnie o książkach. I nie tylko.
Kategorie: Wszystkie | Film | Literatura | Muzyka | Promocje | Teatr
RSS

Promocje

piątek, 11 stycznia 2013

 

Wpis awaryjny. Odkryłem dzisiaj, że w sklepie internetowym empik.com trwa wyprzedaż we wszystkich działach. Moli książkowych z pewnością zainteresują liczne promocje w dziale książki: 3 książki w cenie 2, 2 książki w cenie 1, czy Książki do 50% taniej. Oferta nie dotyczy chyba całego asortymentu, ale i tak jest z czego wybierać. Ja zdecydowałem się na zakup trzech tomów 1Q84 Murakamiego oraz Murzynka B. Liskowackiego. Za cztery pozycje zapłaciłem ok. 92 zł, w normalnych warunkach musiałbym wyłożyć ok. 180 zł. Uważam zatem, że naprawdę warto!

P.S.

Aby nie ponosić kosztów wysyłki, polecam zakupy z opcją odbiór osobisty w salonie.

 

Empik logo

16:06, zielony_sznurek , Promocje
Link Komentarze (5) »
piątek, 27 kwietnia 2012

Okazje książkowe

W dzisiejszych czasach książka to przedmiot o coraz większej wartości. Niestety mam tu na myśli również znaczenie dosłowne, tj. jej stale rosnącą cenę, chociaż liczba czytelników regularnie spada. W sporej mierze taką sytuację zawdzięczamy naszemu rządowi, który od stycznia 2011 roku obłożył książki 5 % podatkiem. Rodzi się zatem pytanie, które kłuje szczególnie umysły person lubujących się w kolekcjonowaniu wszelakich dzieł literackich: jak nabyć wartościową księgę i nie zbankrutować?

Jako, że posiadam już swoją skromną, prywatną biblioteczkę, a praktycznie żadnej z pozycji nie nabyłem za cenę sugerowaną przez wydawnictwo, postaram się podzielić moimi doświadczeniami w polowaniu na okazje. Oto źródła moich papierowych okazów:

1) Składnice tanich książek. W Krakowie są to: Skład Tanich Książek na ulicy Grodzkiej (sąsiedztwo kościoła Św. Piotra i Pawła), Księgarnie na ulicy Szewskiej (naprzeciw McDonaldsa) oraz Grodzkiej (skrzyżowanie z Dominikańską/Franciszkańską). Oczywiście nie znajdziemy tu absolutnych nowości, bestsellerów. Trzeba liczyć się raczej ze żmudnymi, konsekwentnymi poszukiwaniami, ale gwarantuję, że każdy trafi na coś dla siebie. Spośród przytoczonych księgarni zdecydowanie największy wybór na Skład Tanich Książek na Grodzkiej. Znajduje się tutaj literatura fantasy i science fiction, podróżnicza, dziecięca, biografie, książki historyczne, proza współczesna, lektury szkolne, pamiętniki, czy poezja. Ceny oscylują w granicach od kilku do 30 zł. Z prawdziwych perełek, jakie udało mi się tam nabyć mogę wymienić: I. Asimov „Roboty z planety Świtu” (cena sugerowana: 37 zł/cena zakupu: ~ 17 zł), R. Ellison „Niewidzialny człowiek” (45 zł/ 16 zł), P. K. Dick „Humpty Dumpty w Oakland” (33,90 zł/ 16 zł) oraz „Głosy z ulicy” (37,90 zł/ ~ 17 zł), B. Gopegui „Zdobywanie powietrza” (33,90 zł/ 12 zł), Witkiewicz „Pożegnanie Jesieni” (39,90 zł/ 14 zł), Z. Krzyżanowski „Most przez Styks” (44,90 zł/ 10 zł), N. Gordimer „Trudny wybór” (34 zł/ 9,90 zł). Do tego mamy całą serię prozy polskiej z Wydawnictwa A. B. – M. Sieniewicz, B. Świderski, W. Wedecki, P. Wojciechowski w cenach od 5 do 14 zł. Należy również dodać, że wszystkie książki są nowe, chociaż niektóre są lekko przybrudzone, ewentualnie uszkodzone. Na szczęście, najczęściej księgarnia zaopatrzona jest w kilka egzemplarzy, tak więc zawsze można wybrać ten  znajdujący się w najlepszej kondycji.

2) Empik, Matras, księgarnie. Coraz więcej księgarni prowadzi regularne akcje promocyjne. W tej dziedzinie szczególnie prym wiedzie Matras, gdzie co rusz możemy znaleźć stoiska z książkami z cenami obniżonymi o 50 % czy nawet 70 %. W tej chwili można nabyć dwie książki argentyńskiego pisarza Cortazara za połowę ceny, tj. 19,90 zł. Są to „Wielkie wygrane” oraz „Książka dla Manuela”. Warto też bacznie śledzić poczynania drugiego wielkiego gracza na księgarskich rynku, sieci Empik. 2 lata temu z okazji Światowego Dnia Książki mogliśmy skorzystać z akcji „3 za 2”, tj. kupić 3 książki w cenie 2 (najtańsza pozycja spośród wybranych była naliczana za 1 grosz). Podobna akcja powtórzyła się na wakacjach zeszłego roku, tyle że zawężono ją do lektur z działu fantastyki.

3) Allegro, aukcje internetowe. Przy odrobinie szczęścia i cierpliwości można natrafić na prawdziwe skarby w rozsądnej cenie.

4) Konkursy. Jako fan twórczości Stanisława Lema regularnie odwiedzam oficjalny serwis poświęcony jego osobie (solaris.lem.pl). Od czasu do czasu organizowane są konkursy, w których nagrodami są książki Lema (np. Książka za recenzję). Do tego warto dodać też serwis Kulturatka, na łamach którego systematycznie pojawiają się możliwości wygrania wszelakiej maści literatury – należy jedynie odpowiedzieć na proste pytania i liczyć na łut szczęścia przy losowaniu.| < Październik 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Zakładki:
Ciekawe blogi książkowe
Inne, równie interesujące
Konkursy
Spis recenzji
Tu i tam
Wydawnictwa

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Co czytać?

Co czytać?

DużeKa

Lubimy Czytać

Wielka Rzeczpospolita